İç Mimar tarafından Sunulan Hizmetler

İç Mimar tarafından Sunulan Hizmetler

Bildiğimiz gibi, iç mimari ve iç tasarım terimleri çoğu kez iç tasarım olarak gruplandırılır ve iç tasarım olarak adlandırılır, ancak bir iç mimar bir iç tasarımcıdan daha karmaşık bir görev üstlenir.

Çanakkale İç mimari, iç tasarım ve mimarinin bir kombinasyonudur. Kavramsal olarak, bir iç mimarın temel kaygısı, bir iç mekanın (yeniden) yapımı ve (yeniden) şekillendirilmesidir.

Mevcut bir yapıdan başlayarak ve içindeki değişiklikleri tasarlayarak, küçük duvar ve kapı yeniden düzenlemelerinden iç mekanın bağırsağına, kabuğa kadar ve tamamen yeniden tasarlanmasına kadar değişebilir. Mevcut mekanların yanı sıra, iç mimar, potansiyellerini ve amaçlarını en üst düzeye çıkarmak için uzantılar, bodrum ve çatı katları dönüşümleri konusunda tavsiyelerde bulunmak için yaygın olarak kullanılır.

Uzmanlık alanları:

  • Tasarım sanatı
  • Endüstriyel Tasarım
  • Mimarlık bilimi

Çanakkale iç mimar mevcut bir yapının içini sindirebilir veya sıyırıp daha sonra tamamen farklı bir amaca uygun olarak yeniden inşa edebilir. Buna örnek verecek olursak eğer, eski bir ofis alanı yenilenebilir ve modern apartman alanına dönüştürülebilmektedir. Ve bina mevcut dış tasarımını koruyabilmesine rağmen, iç mekanının dönüşümü harika bir şey olabilir. Bu, bir binanın dış tarafının “uyarlanabilir hale gelmektedir yani yeniden kullanımı” olarak adlandırılır.

İç mimar olarak çalışmak, iç tasarım hizmetleri sunmaktan biraz daha zordur. Yüksek düzeyde beceri ve büyük projelerde çalışma, son teslim tarihlerini koruma ve danışmanlar, inşaatçılar, teknisyen, yükleniciler ve çok büyük bütçeli 'büyük' ​​(bazen zor) müşterilerle iletişim kurma becerisi gerektirir.

Çanakkale iç mimar, en başından itibaren çözülmesi gereken daha az yapısal yönü olan bir bina projesiyle de ilgilenebilirler. Profesyonel iç mimarlar, mevcut bir alanın ve oda düzeninin planlanmasında deneyimli.

Ancak bu, mevcut yapıdan mümkün olan en iyi işleyen alanı yaratmak için bazı yerleşik öğelerin değiştirilmesine yönelik öneriler içerebilir. Bu, ısmarlama merdiven veya entegre depolama çözümlerini içerebilir. İç mimarlar ışık, elektrik ve sıhhi tesisat hizmetlerini ve mutfaklar, banyolar ve ebeveynler gibi diğer tasarım unsurlarını göz önünde bulundururlar.

ESKİ BİNALARINIZI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ


Eski yapı stoğunuzu alıp , olası bir depreme dayanlıklı olarak yeniden inşa ediyoruz.